Co nabízíme:

Postaráme se o 3 – 6 leté děti z Veltrus či okolí tři dny v týdnu (od pondělí do středy) v době od 8 do 16 hodin. Fungovat budeme ve školním roce, kromě dní, kdy jsou vyhlášené školní prázdniny. Začínáme od září 2019. Hlavní důraz klademe na pobyt venku, a to za každého počasí (vhodnost pobytu venku budeme, samozřejmě, posuzovat podle aktuální situace). Jako nejdůležitější potřebu předškolních dětí vnímáme jejich potřebu hýbat se, a to ideálně na čerstvém vzduchu. Většinu času budeme tím pádem trávit v prostoru zámeckého parku ve Veltrusích.

Povinná předškolní docházka se týká všech dětí, které budou mít páté narozeniny do 31. srpna. Rodiče všech pětiletých dětí, pokud jejich dítě již nechodí do rejstříkové MŠ, musí přihlásit své dítě do MŠ (ať už kamenné nebo lesní). Lesní klub není rejstříkovým zařízením.

Informace k zápisu a následnému postupu naleznete v Provozním řádu v sekci Dokumenty ke stažení.

Číslo účtu: 2401072952/2010

Proč “pírko”?

Naše mateřská organizace je rodinné centrum Havránek, z.s., které již přes deset let zajišťuje volnočasový program pro děti a jejich rodiče z blízkého okolí. Havránek dostal své jméno po havranech, kteří po staletí měli ve Veltruském parku svou kolonii. My jsme hrdou součástí Havránka, jedním pírkem z celé palety Havránkovy činnosti.

Proč “lesní”?

Chceme být s dětmi hlavně venku a hlavně v lese, protože víme, že většině dětí je v lese dobře.

V lese mají děti dost prostoru, aby se hýbaly.

V lese se děti naučí spoustu věcí o světě kolem sebe i sami o sobě.

V lese můžou děti zažít úžasné věci, které prostě mezi čtyřmi stěnami nezažijete. A je jasné, že se u toho děti ušpiní, roztrhnou kalhoty, na jaře chytí nudli a v zimně jim může být zima, ale od toho jsou tu dospělí, aby věděli, jak tohle vyřešit.