Co nabízíme:

Postaráme se o 3 – 6 leté děti z Veltrus či okolí čtyři dny v týdnu (od pondělí do čtvrtka) v době od 8 do 16 hodin. Fungujeme ve školním roce, kromě dní, kdy jsou vyhlášené školní prázdniny. Hlavní důraz klademe na pobyt venku, a to za každého počasí (vhodnost pobytu venku budeme, samozřejmě, posuzovat podle aktuální situace). Jako nejdůležitější potřebu předškolních dětí vnímáme jejich potřebu hýbat se, a to ideálně na čerstvém vzduchu. Většinu času tím pádem trávíme v prostoru zámeckého parku ve Veltrusích.
Naší další velkou snahou je vést děti k samostatnosti – aby postupně zvládaly veškerou sebeobsluhu. Zároveň vedeme děti ke vzájemné pomoci (aby starší pomohli mladším).

Povinná předškolní docházka se týká všech dětí, které budou mít páté narozeniny do 31. srpna. Rodiče všech pětiletých dětí, pokud jejich dítě již nechodí do rejstříkové MŠ, musí přihlásit své dítě do MŠ (ať už kamenné nebo lesní). Lesní klub není rejstříkovým zařízením.

Informace k zápisu a následnému postupu naleznete v Provozním řádu v sekci Dokumenty ke stažení.

Chceme být s dětmi hlavně venku a hlavně v lese, protože víme, že většině dětí je v lese dobře.
V lese mají děti dost prostoru, aby se hýbaly.
V lese se děti naučí spoustu věcí o světě kolem sebe i sami o sobě.
V lese můžou děti zažít úžasné věci, které prostě mezi čtyřmi stěnami nezažijete. A je jasné, že se u toho děti ušpiní, roztrhnou kalhoty, na jaře chytí nudli a v zimně jim může být zima, ale od toho jsou tu dospělí, aby věděli, jak tohle vyřešit.

Kde nás najdete:
Zaparkovat můžete v ulici U luhu (přístup z ulice Fr. Šafaříka).