Kdo jsme

Lenka Měšťánková

Ve Veltrusích bydlím od svého narození. Vystudovala jsem biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Od svých dvaceti let ve svém volném čase vedu cvičení dětí v místní sportovní organizaci ASPV Veltrusy. Za ty roky jsem pracovala s různými věkovými skupinami dětí,  posledních pět let vedu cvičení dětí předškolního věku. Kromě toho samozřejmě organizuji i různé sportovní i nesportovní akce v průběhu celého roku, včetně letního tábora Kocourkáč. Vedu a vedla jsem i programy v rámci rodinného centra Havránek. V současnosti je to lesní dopoledne pro rodiče a děti.

Jsem certifikovaná chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a instruktor III. třídy pro cvičení předškolních dětí. Doma mám 3 skřítky 🙂

Myšlenka na založení lesního klubu mě napadla po narození našeho třetího dítěte, kdy jsem došla k tomu, že lesní školka je skvělým startem do života. Nejbližší lesní školka je v Minicích, a tak mě pořád dráždila představa, že v každodenním spěchu vezu své dítě autem do školky na druhém konci Kralup, ačkoliv máme ve Veltrusích krásný les. Čekala jsem, jestli se do toho někdo ve Veltrusích nepustí, ale dosud se nikdo takový nenašel. Tak mi došlo, že pokud to nezkusíme my, může trvat ještě dlouho, než se toho chopí někdo jiný. Taky mi došlo, že mě moc baví být s dětmi. Baví mě být u toho, když objevují svět. Baví mě přesvědčovat je o tom, že přírodu okolo nás musíme respektovat a chránit a taky mě baví jim ukazovat, jak náš každodenní život může ovlivňovat prostředí okolo nás.

Katarína Nováková

Jsem původem Slovenka, v Čechách žiji od roku 2008 a ve Veltrusích pak od roku 2010. Vystudovala jsem učitelství pro 2. stupeň (slovenština, výtvarná tvorba) a pracovala jsem jako grafička. K práci s dětmi mě to začalo táhnout víc s příchodem mých 3 rarášků. Připojila jsem se k rodinnému centru Havránek, vedla jsem nejdřív volnou hernu, pak i cvičení pro děti různých věkových kategorií – od 3 měsíců do 6 let.

K přírodě mám blízko od malička, a proto je mi myšlenka lesních školek a klubů hodně sympatická. Jsem moc ráda, že u vzniku jednoho takového klubu mohu být 🙂